Leírás
A gesztenyeméz fogyasztása kiválóan segíthet a vérszegénység, a kimerültség és a legyengült állapot, valamint az étvágytalanság ellen. A rendszeres gesztenyeméz fogyasztása megelőzheti a trombózisok kialakulását, és hatékonyan enyhítheti a visszértágulatokat. Ez a természetes készítmény külsőleg is alkalmazható visszértágulatnál és érgyulladásnál.
Gesztenyeméz Jellemzői!
A gesztenyeméz a szelídgesztenye virágából származik, és kiemelkedően magas ásványianyag-tartalommal rendelkezik. Színe borostyánsárgától sötétbarnáig terjed, illata pedig a gesztenyevirágét idézi, míg íze enyhén kesernyés és karakteres.
Ezt az egyedi mézfajtát érdemes kóstolni mindazoknak, akik egyedi ízekre vágynak.
Jótékony hatások:
Segít a vérszegénység, kimerültség, legyengült állapot és étvágytalanság ellen.
Rendszeres fogyasztása megelőzi a trombózisok kialakulását és enyhíti a visszértágulatokat.
Érgyulladásnál külsőleg is hatékony.
Szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát csökkentheti.
Fogyasztási javaslatok:
Önmagában napi 2-3 kiskanállal fogyasztva vagy ízesítőként használva.
Szintén külsőleg alkalmazható visszértágulatnál és érgyulladásnál.
Pikáns íze miatt kiváló húspácokhoz, tésztákhoz és sültekhez.
További információk:
A gesztenyeméz kizárólag szelídgesztenye nektárjából készül, és magas fruktóztartalma miatt lassan kristályosodik. A mézet napfénytől védett helyen, szobahőmérsékleten érdemes tárolni, és fontos megjegyezni, hogy a méz kizárólag 45°C-os vagy alacsonyabb hőmérsékletű italokba tegyük.
Az egyedülálló gesztenyeméz rendkívül sokoldalúan felhasználható és számos jótékony hatással rendelkezik, így érdemes kipróbálni és beépíteni az étrendbe a természetes gyógyító erő miatt.
Gesztenyeméz vásárolható Budapest 17. kerületében, Illetve GLS futárszolgálattal házhozszállítás is kérhető.
A Szelídgesztenyefa
A szelídgesztenye, más néven szelídgesztenyefa (Castanea sativa), a bükkfafélék családjába tartozó, gyors növekedésű fafaj. Nevezik még édes gesztenyének, európai vagy jóféle gesztenyének is, de termőhelyein egyszerűen gesztenyefaként ismerik.
Származás és élőhely:
A szelídgesztenye Délkelet-Európa párás völgyeiből származik, és már a történelmi időkben elterjedt szerte Európában. A rómaiak sokfelé telepítették ehető termése miatt, mely fontos táplálékuk volt. A Brit-szigetekre és a Kárpát-medencébe is rómaiak által került, például a Börzsöny déli lejtőin és a Naszály alján is találhatók zöldellő szelídgesztenye-ligetek. Sok helyen kivadult a termesztésből.
Magyarországi elterjedése:
Hazánkban a jelentősebb szelídgesztenyeültetvények, leginkább fenyőkkel együtt, az Alpokalján találhatók. A szelídgesztenye fajták jól reprezentálják a főbb hazai termesztőtájakat, például az Alpokalját, a Dél-Dunántúlt és Észak-Magyarországot. További területeken is megfigyelhető a szelídgesztenye előfordulása, például a Soproni-hegységben és a Kőszegi-hegységben.
Keresztezési munka:
Hazánkban eddig nem folyt tudatos keresztezési munka a gesztenyében, de külföldön, mint például Franciaországban, Olaszországban, Romániában, az Egyesült Államokban és Japánban, végeznek ilyen tevékenységet. Ezek a keresztezések elsősorban fajtakeresztezésekre irányulnak, a rezisztens fajták előállítása érdekében.
További termelői mézek ide kattintva elérhetők!